Velkoplošné i klasické čištění koberců

Dovolíme si bez ostychu tvrdit, že jsme nejlepší firma na velkoplošné čištění koberců v Česku a snad i v Německu. Vlastníme nejvýkonnější extraktor a příslušenství ve zmíněných oblastech. Nabízíme několik druhů čištění koberců dle znečištění a materiálů...

Provádíme čištění různých druhů koberců suchou a mokrou cestou. Оdstraníme různé druhy skvrn, žvýkačky, moči z domácích zvířat a nepříjemné zápachy. Používáme stroje a chemie anglických a amerických výrobců s dlouholetou praxí a tradicí v oboru. Jsme schopni vyčistit velké kobercové prostory, jako jsou hotely, kancelářské budovy apod.

 

Nezávazná poptávka

 

Čištění koberců je specifická služba, která se nelze naučit jednodenním školením. V zemích jako je Velká Británie či USA, nabízejí tyto služby společnosti s dlouholetou praxí a tradicí. Bohužel velká část místních firem, které nabízejí čištění koberců a čalounění, nejsou profesionálové a mají neprofesionální a či zastaralou techniku.

Jsme prozatím jediná firma v ČR vybavená a připravená na velkoplošné čištění koberců suchou a mokrou cestou.

Kromě běžného čištění koberců v hotelech a kancelářských budovách se specializujeme i na specifické zakázky jako je čištění textilních povrchů v dopravní prostředcích (letadla, lodě, autobusy, vlaky, tramvaje, metro apod.).

1. Čištění mokrou cestou (hot water extraction)

 - Sauber Pro Cleaning
  • Nejdříve se musí koberec vysát s vysavačem s klepací hlavou (používáme profesionální vysavače na koberce od německého výrobce Sebo).
  • Poté aplikujeme přestřik (presprej) podle druhu materiálu a znečištění.
  • Necháme přestřik krátce působit a poté musíme koberec dobře vypláchnout horkou vodou. Vypláchnutí koberce (extrakce) je proces s vyváženým poměrem teploty, síly vstřiku a vysávání. Čím více horká je voda, silný vstřik a čím větší výkon má sací motor, tím lepší je čistící výsledek.

 

Nezávazná poptávka

 - Sauber Pro Cleaning

Máme k dispozici nejvýkonnější extraktor v ČR a Německu, který má 800 psi (55 bar) vstřikovací čerpadlo, výkonnější sací motor, abychom mohli operovat s až 100 metrovými hadicemi, vnitřní i externí ohřívač vody na 115 stupňů a automatické plnění a vyprazdňování.

Prakticky nepotřebujeme doplňovat vodu, natáhneme hadice a čistíme bez přestávky. Vlastníme unikátní nástavec na čištění koberců Zipperwand, který je o 30 procent rychlejší a lepší, než jsou ostatní rotační nástavce.

Zipperwand v kombinaci s výkonným extraktorem umožňuje velkoplošné čištění koberců, které nenabízí žádná jiná firma v ČR.

 - Sauber Pro Cleaning

2. Enkapsulace (encapsulation)

Tato metoda se používá pro údržbové čištění hotelech a kancelářích.

Není to metoda pro hloubkové čištění jako je čištění mokrou cestou. Nejdřív se koberec vysává vysavačem, kde se používá orbitální kotoučový stroj s kartáčem nebo textilním nástavcem Bonnet.

Stroj vpředu navlhčí koberec a po přejetí kartáčem nebo Bonnetpadem se znečištění přemění v malé kapsle, které nejsou viditelné pouhým okem. Máme k dispozici 17 palcový orbitální kotoučový stroj na enkapsulaci, který zvládne vyčistit velké plochy koberce, a to za běžného provozu.

 

Nezávazná poptávka

 

 - Sauber Pro Cleaning

3. Suché čištění koberců (dry carpet cleaning)

Tato metoda je určena pro koberce, které se nesmí čistit mokrou cestou nebo nejsou silně znečištěné.

Používá se také na průběžné údržbové čištění. Při suchém čištění se používá stroj, který má válcové kartáče točící se proti sobě a také obsahuje směs, která absorbuje špínu.

  • Nejdříve se koberec vysává vysavačem, nasype se absorpční směs. 1 kg směsi stačí průměrně na 15 m2. Směs se musí aplikovat na koberec strojem. Směs následně absorbuje nečistoty.
  • Po aplikaci se směs musí vysát vysavačem.

Koberec se může používat ihned po vyčištění.

Nabízíme velkoplošné čištění koberců pro firmy, úřady, mateřské a základní školy, hotely, kanceláře, kasina i soukromé zákazníky.

 

Nezávazná poptávka